Ścianka szklana DEKO FG

DEKO FG oraz DEKO FG Profile

Charakterystyka systemu
System ścian szklanych DEKO FG jest systemem szklonym pojedynczymi taflami szkła. Charakteryzuje się tym, że konstrukcja wykonana z profili aluminiowych montowana jest po obwodzie ściany. Łączenia poszczególnych modułów szklanych wykonane są za pomocą przeźroczystych taśm sylikonowych.

Rodzaje szkła

Podstawowym rodzajem szkła stosowanym w tych przegrodach szklanych jest szkło bezpieczne hartowane. W przypadku zainteresowania większymi parametrami akustycznymi stosujemy również szkło laminowane z folią dźwiękoszczelną. Grubość szkła jest dobierana przede wszystkim ze względu na wysokość tafli montowanych na danym projekcie, a także potrzeb izolacyjności akustycznej.

Na potrzeby danego projektu mogą zostać wykonane tafle szkła ze szkła odżelazionego, które jest całkowicie przeźroczyste, prawie niewidoczne; szkła barwionego czy też szkła o zmiennej przezierności. Wymienione zostały najczęściej stosowane rodzaje szkła, w razie pytań o inny produkt zapraszam do kontaktu. W celu uzyskania prywatności lub efektów wizualnych w tworzonej przez nas przestrzeni stosujemy również różnego rodzaju folie, które mogą mieć dowolne kształty, kolory i tekstrurę.

Łączenie tafli

Łączenie tafli jest bezszprosowe, co oznacza, że nie ma podziałów poziomych ani pionowych. Poszczególne moduły szklane łączone są między sobą za pomocą przeźroczystych taśm sylikonowych, dzięki czemu zostaje osiągnięty efekt spójnej powierzchni.

Profile aluminiowe

Wspomniana rama montowana po obwodzie ściany jest wykonana z systemowych profili aluminiowych typu DEKO FG. Wysokość profili to 30 lub 40 mm (występują również profile wyższe). Wykończenie profili w standardzie jest to aluminium anodowane, ale na potrzeby projektu profile mogą zostać pomalowane proszkowo na dowolny kolor z palety RAL.  W przypadku systemu DEKO FG Profile dodatkowo na tafle szkła naklejane są w dowolnej konfiguracji aluminiowe listwy dekoracyjne. Więcej o profilach aluminiowych dowiesz się tutaj.

Nowością są również profile drewniane opisane w zakładce DEKO FG Nature.

Drzwi

Mamy wiele możliwości rozwiązań. Najczęściej stosowane w przypadku systemu DEKO FG są drzwi szklane montowane na futrynie systemowej DEKO, która jest w pełni kompatybilna ze ścianą. Skrzydło drzwi wykonane jest z tafli szkła (bez ramy) montowane na zawiasach bezpośrednio do futryny. Dla wzmocnienia akustyki stosujemy listwy opadające, które po zamknięciu drzwi obniżają się do poziomu podłogi. Inne rozwiązania to drzwi całoszklane (bez futryny) z opcją przesuwną, drzwi drewniane z lub bez przeszklenia również z opcją przesuwną oraz drzwi szklane dźwiękoszczelne typu DEKO DG. Przy wszystkich wspomnianych typach możemy zamontować panel pełny, który pozwoli na ukrycie okablowania i zamontowanie np. włączników światła czy czytników kart.

Nowością są drzwi typu DEKO PD z ukrytą ościeżnicą i pełnymi panelami (bocznymi i ewentualnie górnym), które stanowią całość. W tych panelach możemy również ukryć okablowanie i zamontować np. włącznik światła czy czytniki kart. Więcej o drzwiach dowiesz się z zakładki DRZWI DEKO.

TypRodzajGrubość profila Grubość szkłaIlość tafli szkłaDźwiękoszczelnośćWaga
FGprzeźroczyste27 mm10, 12 mm1Rw 34 - 40* dB20 - 35 kg/m2
FGprzeźroczyste30 - 32 mm15, 17 mm1Rw 36 - 42* dB38 - 43 kg/m2
FG Profileprofilowe27 mm10, 12 mm1Rw 34 - 40* dB20 - 35 kg/m2
FG Profileprofilowe30 - 32 mm15, 17 mm1Rw 36- 42* dB38 - 43 kg/m2

* dzięki zastosowaniu specjalistycznego szkła

© 2015 LS Systems Wszystkie prawa zastrzeżone.